Menşei: İngiltere

Kalınlığı:0.2-0.6 mm

Boyutu: 22×22 mm /  25×25 mm

Membran Türü:Perikardiyal Membran Allogreft

Saklama Biçimi:Liyofilize

Kullanım Alanları:CenoBone kemik grefti uygulamaları, sinüs lift, çekim boşluklarını kapatma.

BMP (Bone Morphologic Protein) içerir.

Detaylı Açıklama

CenoMembrane perikardiyal membran allogreftleri, rekonstrüktif ameliyatlarda ve özellikle diş hekmliği alanında GBR (Guided Bone Regeneration) ve GTR (Guided Tissue Regeneration) için kullanılan asellüler kollajen matrix ürünleridir. 4-5 ayda eriyebilen kollajen yapılı membranlar CenoBone kemik greftleriyle birlikte sinüs liftlerde ve çekim boşluklarını kapatmada kullanılabilirler. CenoMembrane ürünlerimiz 0,2-0,6 mm ve 0,6-0,9 mm kalınlıklarında mevcuttur:

·İnsan dokusudur, hastanınkine en benzer doku biçimidir.

·Dinamiktir; 3-6 ayda tamamıyla rezorbe olur.

·Antikoagülasyon kullanımı gerektirmez. Trombojenik değildir.

·İmmünosüpresif terapi gerektirmez.

·Enfeksiyona karşı dirençlidir.

·Sterildir ve hastalık taşımaz.

CenoBiologics, alanında 20 yılı aşkın tecrübesi bulunan uzmanlar tarafından 2011 yılında, İngiltere’de kurulan bir doku mühendisliği firmasıdır. HTA, EATB, FDA, EU, ISO (13485&9001) tarafından belirlenmiş yasal yükümlülüklerin ve yüksek standartların tümüne uygun olarak oluşturulmuş bir kalite yönetim sistemi çerçevesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Bütün dokular, 100-1000 steril sınıfı temiz odalarda işlem görmüştür ve bütün adımlar titizlikle kalite kontrolden geçirilmiştir.

Doku donörünü, doku derlenme süresinde geçerli olan katı kriterleri kullanarak düzenli bir şekilde değerlendirilir. Bağıştan evvel, donörün tıbbi/sosyal geçmişi, cerrahi tedarik takımının Tıbbi Direktörü tarafından onaylanan mevcut politikalar ve prosedürlere uygun olarak dokuların bağışının uygun olmadığını gösterecek tıbbi koşullar veya hastalık süreçleri için taranmaktadır.

Tüm CenoBiologics ürünleri Sağlık Bakanlığı onaylıdır, UBB kayıtlıdır.