Hydroxiapatit Sentetik Greft Granül Özellikleri

Hidroksiapatit, Ca10 (PO4) 6 (OH) 2, insan kemiklerinin ve dişlerinin mineral fazının ana bileşeni olan (yaklaşık% 95) hidratlı bir kalsiyum fosfattır. Kalsiyum ve fosfor rezervi gibi davranabilme kapasitesi nedeniyle iskeleti telafi etmek için vücut tarafından kullanılır.
Kemik dokularının kimyasal fazıyla kimyasal benzerliği nedeniyle bilinen (biyo-uyumlu) en iyi biyouyumlu materyalden biridir ve bulunduduğu bölgelerde (osteokondüktif) kemik büyümesini teşvik eder ve kemik dokusu ile biyolojik olarak kimyasal bağlar kurar Yüksek yüzey kimyasal benzerliği gösteren kemik yüzeyinden farklı olmayan fibroblastlar, osteoblastlar ve diğer kemik hücrelerinin çoğalması.
Hidroksiapatitin yüzeyi, bipolar alaşımların entegrasyonunu sağlar ve su moleküllerinin, proteinlerin ve kolajenin yüzey üzerinde absorbe edilmesine neden olur ve böylece doku rejenerasyonunu başlatır. Hidroksiapatit uygulaması osteokondüksiyon işlemi yoluyla kemik dokusunun restorasyonunu sağlar.
Hidroksiapatit, düşük oranda değiştirme oranına sahip makro ve nano gözeneklerden oluşan sentetik bir malzemedir. Kemik dokusu rejenerasyonu için kullanılır ve otojen kemik, PRP ve PRF ile kombinasyon halinde kullanılabilir.
Kalın grenli 5 gr 13 cc sentetik greft
16031 Bionnovation Sentetik Greft 1 adet 0,5 gr. 1,5 cc
16035 Bionnovation Sentetik Greft 1 adet 1,0 gr. 2,6 cc
16062 Bionnovation Sentetik Greft 1 adet 3,0 gr. 11,0 cc
16034 Bionnovation Sentetik Greft 1 adet 5,0 gr. 13,0 cc