Menşei: İngiltere

Kemik Türü: Putty (Macun) Allogreft

Saklama Biçimi:Liyofilize

Kullanım Alanları:Periodontal defektler, sinüs liftler, sinüs plastiği, vestibül kemik kaybı augmentasyonu (tünel tekniği), çekim boşluğu doldurulması.

BMP (Bone Morphologic Protein) içerir.Sağlık Bakanlığına (UBB) kayıtlıdır.

 

Detaylı Açıklama

CenoBone kemik allogreftleri, doğal olarak biyouyumlu oldukları ve hastanın kendi dokusuna tekrar modellenebildikleri için birçok cerrahi işlemde kullanılırlar. Puttyformunda hazırlanan greftler macun kıvamı sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Periodontal defektlerde, sinüs liftlerde, sinüs plastiğinde, vestibül kemik kaybı augmentasyonunda (tünel tekniği), çekim boşluğu doldurulmasında vb. operasyonlarda blok kemik ile birlikte kullanılırlar. Diğer greftlerle karşılaştırıldığında sağladığı avantajlar:

·İnsan dokusudur, hastanınkine en benzer doku biçimidir.

·Kemiğin gözenekli yapısını ve üç boyutlu özelliğini korur.

·Osteoindüksiyon özelliğine sahiptir. BMP (Bone Morphogenetic Protein) içerir.

·Dinamiktir; 3-6 ayda tamamıyla rezorbe olur.

·Antikoagülasyon kullanımı gerektirmez. Trombojenik değildir.

·İmmünosüpresif terapi gerektirmez.

·Enfeksiyona karşı dirençlidir.

·Sterildir ve hastalık taşımaz.

CenoBiologics, alanında 20 yılı aşkın tecrübesi bulunan uzmanlar tarafından 2011 yılında, İngiltere’de kurulan bir doku mühendisliği firmasıdır. HTA, EATB, FDA, EU, ISO (13485&9001) tarafından belirlenmiş yasal yükümlülüklerin ve yüksek standartların tümüne uygun olarak oluşturulmuş bir kalite yönetim sistemi çerçevesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Bütün dokular, 100-1000 steril sınıfı temiz odalarda işlem görmüştür ve bütün adımlar titizlikle kalite kontrolden geçirilmiştir.

Doku donörünü, doku derlenme süresinde geçerli olan katı kriterleri kullanarak düzenli bir şekilde değerlendirilir. Bağıştan evvel, donörün tıbbi/sosyal geçmişi, cerrahi tedarik takımının Tıbbi Direktörü tarafından onaylanan mevcut politikalar ve prosedürlere uygun olarak dokuların bağışının uygun olmadığını gösterecek tıbbi koşullar veya hastalık süreçleri için taranmaktadır.

Tüm CenoBiologics ürünleri Sağlık Bakanlığı onaylıdır, UBB kayıtlıdır.