Menşei: İngiltere

Kemik Türü:Kortiko-kansellöz Allogreft

Saklama Biçimi:Liyofilize

Kullanım Alanları:Küçük periodontal, tek ve çok duvarlı defektler, kök bifurkasyonları, kret augmentasyonu, tünel cerrahisinde ve vestibül augmentasyonu.

BMP (Bone Morphologic Protein) içerir.

Sağlık Bakanlığına (UBB) kayıtlıdır.

Detaylı Açıklama

CenoBone kemik allogreftleri, doğal olarak biyouyumlu oldukları ve hastanın kendi dokusuna tekrar modellenebildikleri için birçok cerrahi işlemde kullanılır. 150-500 mikrometre granüllü Powderlar, küçük periodontal, tek ve çok duvarlıdefektlerde, kökbifurkasyonlarında, kret augmentasyonu, tünel cerrahisinde ve vestibül augmentasyonunda, yönlendirilmiş kemik rejenerasyonu (GBR) vb. operasyonlarda kaybolan veya yetersiz kalan kemik dokularını tamamlama ve boşlukları doldurma amaçlı kullanılır. Fibroblast infiltrasyonunda hayvan kaynaklı greftlere kıyasla üstünlük sağlar; tedavide çok daha yüksek performans gösterir. Diğer greftlerle karşılaştırıldığında sağladığı avantajlar:

·İnsan dokusudur, hastanınkine en benzer doku biçimidir.

·Kemiğin gözenekli yapısını ve üç boyutlu özelliğini korur.

·Osteoindüksiyon özelliğine sahiptir. BMP içerir.

·Dinamiktir; 3-6 ayda tamamıyla rezorbe olur.

·Antikoagülasyon kullanımı gerektirmez. Trombojenik değildir.

·İmmünosüpresif terapi gerektirmez.

·Enfeksiyona karşı dirençlidir.

·Sterildir ve hastalık taşımaz.

CenoBiologics, alanında 20 yılı aşkın tecrübesi bulunan uzmanlar tarafından 2011 yılında, İngiltere’de kurulan bir doku mühendisliği firmasıdır. HTA, EATB, FDA, EU, ISO (13485&9001) tarafından belirlenmiş yasal yükümlülüklerin ve yüksek standartların tümüne uygun olarak oluşturulmuş bir kalite yönetim sistemi çerçevesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Bütün dokular, 100-1000 steril sınıfı temiz odalarda işlem görmüştür ve bütün adımlar titizlikle kalite kontrolden geçirilmiştir.

Doku donörünü, doku derlenme süresinde geçerli olan katı kriterleri kullanarak düzenli bir şekilde değerlendirilir. Bağıştan evvel, donörün tıbbi/sosyal geçmişi, cerrahi tedarik takımının Tıbbi Direktörü tarafından onaylanan mevcut politikalar ve prosedürlere uygun olarak dokuların bağışının uygun olmadığını gösterecek tıbbi koşullar veya hastalık süreçleri için taranmaktadır.

Tüm CenoBiologics ürünleri Sağlık Bakanlığı onaylıdır, UBB kayıtlıdır.

MALZEME CİNSİ PARTİKÜL BOYU HACİM
CenoBone Allogreft Powder 0,15-0,5mm 0,5 cc
CenoBone Allogreft Powder 0,15-1,0mm 0,5cc
CenoBone Allogreft Powder 1,0-2,0mm 0,5cc
CenoBone Allogreft Powder 0,15-0,5mm 1,0cc
CenoBone Allogreft Powder 0,15-1,0mm 1,0cc
CenoBone Allogreft Powder 1,0-2,0mm 1,0cc
CenoBone Allogreft Powder 0,15-1,0mm 2,0cc
CenoBone Allogreft Powder 1,0-2,0mm 2,0cc
CenoBone Allogreft Powder 0,15-2,0mm 2,0cc
CenoBone Allogreft Powder 0,15-2,0mm 5,0cc